Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Terror Bird

HP 300 Summon 490
EXP 150 Convince 490
Odporny na Specjalne brak
Częściowo odporny na Walka w zwarciu
Wrażliwy Odgłosy Carrah Carrah!, Gruuuh Gruuuh, CRAAAHHH!
Loot Health Potion (Bardzo rzadko), Feather Headdress (Bardzo rzadko), 0-3 Meat (Normalnie), 0-5 Worm (Normalnie), Bag (Normalnie), Seeds (Bardzo rzadko), Terrorbird Beak (Normalnie), Colourful Feather (Rzadko), 0-30 gp
Opis Dziki Ptak Terroru to groźny łowca który mieszka w mniej zagęszczonej dżungli. W przeciwieństwie do innych ptaków, to ogromne mięsożerne zwierze nie potrafi latać. Mędrcy zastanawiali się nad tym, czy taka nietypowa istota może być naturalna, czy też ma swoje źródło w złym czarnoksięstwie. Z drugiej strony odkryto jego gniazda, więc ta teoria wydaje się bezsensowna. Niezależnie od tego, nazwa tego strasznego łowcy jest w pełni uzasadniona. Ten agresywny ptak zaatakuje wszystko, co znajdzie się w zasięgu wzroku. Walczy z furią, która powoduje strach i lęk. Mięsożerny Ptak Terroru uważa wszystko za należną mu zdobycz- jego ostry dziób często to potwierdza. Niezdolność do latania jest w pewnym sensie rekompensowana przez silne, muskularne nogi, dzięki którym może biegać ze zdumiewającą prędkości, służącą za rodzaj ataku.
Występowanie Okolice Port Hope
Taktyka Niektórzy uważają, że terror bird to potwór, którego można ignorować. Nic bardziej mylnego - bez odpowiedniej obrony (czy już ze zdjętą obroną przez inne potwory) potwór ten może nam bardzo zaszkodzić, np. powodując zmarnowanie potionów. Występuje on tylko w Port Hope, dlatego należy pamiętać, żeby zabić go jak najszybciej (ponieważ dookoła bardzo szybko pojawią się również inne potwory), szczególnie gdy otacza nas slime - slime z dwoma summonami i terror bird potrafią szybko zdjąć niejednego niskopoziomowego gracza w ciągu jednej czy dwóch tur ataku. Jeśli otaczają nas słabe potwory, a terror bird jest jeszcze daleko od nas, to zabijamy jak najszybciej te słabsze potwory. Jeśli terror bird już do nas doszedł, to staramy się zabić jak najszybciej jego - magowie najlepiej z exori flam, palladyn i rycerz z tego, co mają pod ręką (najlepiej użyć czegoś, co będzie miało więcej niż 32 ataku). Taktyka ta przydatna jest szczególnie podczas stałego zdobywania doświadczenia na północnym Port Hope - na dłuższą metę oszczędza nam 6-8 potionów na godzinę, a porównując to do pieniędzy jakie można zarobić na Port Hope - jest to bardzo dużo.
Obrazek