Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

The Hairy One

HP 325 Summon Niemożliwe
EXP 115 Convince Niemożliwe
Odporny na Specjalne brak
Częściowo odporny na Walka w zwarciu
Wrażliwy Odgłosy Hugah!, Ungh! Ungh!.
Loot brak
Opis Włochacz prawdopodobnie w młodości uciekł z cyrku, podczas jego pobytu w Svargrond. Został złapany i "zatrudniony" na Arenie.
Występowanie Arena Svargrond, poziom Greenhorn
Taktyka The Hairy One to szósty w kolejności potwór występujący na arenie w Svargrond na najniższym poziomie trudności, Greenhorn (podlinkowanie do questa). Ma ponad 300 punktów życia, a za jego zabicie otrzymujemy nieco ponad 100 punktów doświadczenia. Na szczęście ma słabe strony - jest podatny na ataki fizyczne oraz ogień.
Na naszą korzyść przemawia miejsce występowania tego stwora. Znajdziemy go w dość dużym pomieszczeniu, w którym pojawi się tylko on. Dzięki temu jesteśmy pewni, że nie wpadniemy na innego potwora podczas ucieczki.
Rycerz powinien posiadać około 20 poziom doświadczenia oraz umiejętności władania bronią i tarczą na poziomie co najmniej 60/60. Dobrze by było mieć przy sobie Plate Set - Plate Armor + Plate Legs oraz Dragon Shield. W zależności od wybranego typu broni może wziąć Bright Sword, Beatslayer Axe bądź też Skull Staff (wszystko podlinkowane do podstron Tibia.pl). Dodatkowo koniecznie musi zaopatrzyć się w mikstury uzdrawiające i odnawiające manę - około 20 powinno wystarczyć. Tak wyposażony może ruszyć w bój stojąc po skosie, aby chociaż minimalnie ograniczyć zadawane ciosy i być przygotowanym na ataki specjalne.
Paladyn o podobnych umiejętnościach i wyposażeniu powinien utrzymywać dystans względem potwora i zadawać ciosy Royal Spearami.
Mag i Druid mogą zabrać lekki ekwipunek, inny niż Plate Set - np. Spirit Cloak, który podnosi poziom magiczny o 1 poziom oraz Blue Legs jeżeli nas stać - jeżeli nie wystarczą Brass/Plate Legs. Oprócz tego bierze ze sobą około 100 Mana Potions, ewentualnie runy dla wspomagania. Tak uzbrojony utrzymuje dystans z potworem jednocześnie zadając ciosy czarem Flame Strike, na który The Hairy One jest wrażliwy.
Po zabiciu potwora nie otrzymujemy żadnych przedmiotów, a jedynie możliwość walki z kolejnym potworem. Główna nagroda w zależności od świata może nie zwrócić kosztów wyprawy, jednak zazwyczaj jest tak, że jesteśmy na plusie nie tylko pod względem finansowym, ale także jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia.