Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Zbiór wewnętrznych praw Tibii

Zbiór Wewnętrznych Praw Tibi.

Ten zbiór traktuje o prawach które nie zostały opisane w regulaminie Tibi, ale każdy gracz pownien je znać i przestrzegać. Zamieszczę tu także pare porad.

1. Nie Dotykaj
1.1 Gdy potwór walczy z innym graczem, jest uznawane że ten potwór należy do niego. Nie atakuj go i nie podchodz do ciała potwora, bo zostaniesz uznany za złodzieja.
1.2 Loot bag-czyli worek(bag) przesuwany po ziemi przez innego gracza. Nie zbliżaj się do tego worka, ani go nie otwieraj. Każda próba zbliżenia się do worka może być uznana za kradzież.
1.3 Śmierć innego gracza. Gdy gracz zginie traci backpack i czasami coś losowego z equipu. Nie okradaj ciała, wiadomo że pokusa może być duża, lecz gdy właściciel by się o tym dowiedział miałyś jeszcze większe kłopoty.
1.4 Gdy gracz poluje na danym spawnie (terenie z potworami) i nie życzy sobie Twojego towarzystwa, to opuść to miejsce. Możesz się umówić, że po nim zajmiesz to miejsce z potworkami (spawna).
- W Dwarf Mines ludzie zostawiają kartki kolo dziur, z napisem żeby tam nie expować
1.5 Nie przesuwaj innych graczy, może to być źle zrozumiane przez innego gracza. Jeżeli możesz przejśc obok niego to lepiej tak zrób.

2. Nie level zdobi człowieka.
2.1 Gracz z niskim levelem, też ma swoje prawa. Nie wykorzystuj tego że masz większy level do straszenia ich.
2.2 Nisko levelowe postacie, wcale nie muszą być nowymi. Duże levele tworzą nisko levelowe postacie do różnych celów np. Tworzenia run, dla zabawy, a czasami nawet do prowokacji.
2.3 Prowokacja- Wyższe levele używają nisko levelowe postacie Do prowokacji (mają red skulla, albo white, albo działają prowokacyjnie. Wszystko to by zmusić Cię do zabicia jej. Nie rób tego, ponieważ potem na innych postaciach będą od Ciebie wymuszać pieniądze.
2.4 Są gildie które dominują na danym świecie i one narzucają swoje prawa, złamanie ich grozi przykrymi konsekwencjami.
2.5 Każda postać może być  chroniona przez wyższy level i jest to całkiem normalne.
3. Oszustwa
3.1 Są programy których używać nie można. Są to wszystkie programy które w jakiś sposób ingerują w klienta gry. Oczywiście można używać  anty- wirusa, spyware etc. do ochrony kompa.
3.2 Gdy stoisz w grupce, nad wodą i naprzykład trenujesz. Możesz zostać przez wysoko levelową postać przetestowany. Może Cię posądzać o taki program do grania na jednym kliencie paroma postaciami. Taki osobnik najczęściej, będzie chciał abyś tańczył (Dance). Chodzi tu bynajmniej o to żeby wszystkie te postacie poruszały się równocześnie.
3.3 Parcel Trade - czyli handlowanie przez Tibijską pocztę paczkową. Jeżeli na kanale "Trade" będziesz sprzedawał/kupował przedmiot nigdy nie oferuj tego/ani nie zgadzaj się na to. Polega to na tym że ktoś pierwszy wysyła przedmiot paczką tibijską , a potem drugi wysyła opłate za niego (lub odwrotnie). Lepiej się przejść...
3.4 Oszustwa-Typu bajer- Wciskanie kitu, innym graczom, najczęściej nowym. Jest to zabronione.
Nie daj się na to nabrać. Jest wiele bajerów wciskanych innym : np. kopiowanie przedmiotow,więcej kasy.
Tak samo na rookgardzie. Dużo tego jest, trzeba było by to opisac w innym ART.
4. Zabijanie innych graczy.
4.1  Częstą karą, wyznaczaną przez innych graczy za wykroczenie któregoś z tych praw, jest zabicie go.
4.2 Gracz ma prawo zabicia Cię gdy posiadasz Białą, bądź czerwoną czaszkę.
4.3 Nie blokuj wejść do depotu, lub innego miejsca ochronnego (PZ-protection zone). Gdy gracz chce uciec przed innym atakującym go graczem.Nie blokuj go też gdy jest bity na otwartym polu. Nie pomagaj w zabijaniu gracza, jeżeli nie wiesz dlaczego tak się dzieje.
4.3 Za zabicie potworków do treningu, lub Summona, też możesz zostać ukarany śmiercią.
4.4 Częstym sposobem na uniknięcie polowania na Ciebie, jest poproszenie o wykupienie się z winy za pomocą pieniędzy. Jest to legalne
4.5 Nie strasz nikogo nigdy banem, za to też często zabijają.
4.6 Rasizm też jest surowo zabroniony. Zabijanie kogoś za jego narodowość że jest szwedem,brazylijczykiem, polakiem...
5. Nie denerwuj.
5.1 Proszenie kogoś nagminnie o podarowanie jakiejś rzeczy za darmo tylko dlatego, że jesteś nowy, jest bardzo wkurzające. Jeżeli powiedział raz "Nie" to znaczy, że nie chce.
5.2 Wpuszczanie takiej samej wiadomości w krótkich odstępach czasowych. Jest uważane za spam. Jest to też karalne. Można uzyskać auto bana za uczynienie tego na kanale publicznym
5.3 Nie bluzgaj, niektórym bardziej dojrzałym graczom może to przeskadzać.
5.4 Nie strasz kogoś "Zrookowaniem", bo czasami to powoduje śmiech, a czasami irytacje.
5.5 Nie kręć się za kimś, gdy on expuje. To samo się tyczy treningu gdy ktoś trenuje, nie zawsze ludzie chcą "towarzystwa".
6. Polowanie
6.1 Nie luruj niczego, czyli nie sprowadzaj potwora z spawnu (czyli miejsca gdzie on się odradza) do innego miejsca.
6.2 Jeżeli taktyka twojej postaci sprowadza się do uciekania przed potworem, to unikaj biegania koło innego człowieka ponieważ ten potwór może się przerzucić.
6.3 Przed wspólnym polowaniem, są ustalane różne rzeczy. Dotyczące taktyki, dzielenia kasy z itemów (lootu) co wypadnie z potwora itp. Przestrzegaj ich!
6.4 Każda profesja posiada inną taktykę walki, nie przeszkadzaj im w tym. Podaje przykłady : Paladyn uciekający przed Giant spiderem, posiada mało obrony więc nie chce żeby mu ktoś sprowadzał inne przeszkody na tor jego biegu (np inne potwory)
6.5 Nie żebraj Kasy i itemów od Ludzi którzy posiadają tego dużo chodząc na polowania. Każdy na to pracował! I nikt nigdy nie będzie miał za dużo pieniędzy i itemów.
7. Hackowanie  (popularna nazwa ale bardziej pasuje Crackowanie:/)
7.1 Granie na czyjejś postaci, może być uznawane za "hackniecie". Postać ma mieć tylko jednego właściciela.
7.2 Nie proponuj innym programów "wspomagających".
W nich najczęściej są ukryte programy kradnące konta.
7.3 Nie interesuj się hackowaniem, unikaj tego tematu w grze. Nie przyznawaj się do kumpli którzy się tym zajmują. Nie raz kumpel wkopał kumpla.
8. Znajomości
8.1 Każdy ma jakieś "plecy" i nie raz możesz się tym sparzyć, nie atakuj ludzi bo mogą mieć silnych kumpli i silną Tibijską rodzinke
8.2 Nie chwal się znajomościami, nadużywanie ich może zakończyć się kłopotami. Jeżeli twoi koledzy mają duże levele nie znaczy że będą dla Ciebie urządzać wojny.
8.3 Miej ograniczone zaufanie do nieznajomych. Wiadomo że różni ludzie czychają za ekranami monitorów. (Cześć mam na imię Wojtek i tez mam 12 lat, hahahha)
8.4 Nie wrzucaj śmieci do domków, swoich znajomych ani innych graczy.
8.5 Dbaj o kumpli, stracone zaufanie trudno odbudować.
8.6 Nie podszywaj się pod żadnego innego Gracza! Nie używaj ksywek podobych do niego. Ani Nie mów w jego imieniu.
8.7 Nie oceniaj ludzi po levelu ( tak tak...)

9. Problemy
9.1 Przeczytaj Manual, na Tibia.com, i zawartość całej strony. Potem pytaj
9.2 Mamy dużo serwisów polskich na których mamy odpowiedzi już na naprawde Wiele pytań!
9.3 Popytaj się ludzi w Grze, napewno ktoś Ci pomoże.
9.4 Nie myśl Tylko o Sobie, oferuj pomoc innym graczom.
10. Społeczność Graczy.
10.1 Nie grasz sam, każdy ma prawo do wyrażenia swoich poglądów które niekoniecznie muszą zgadzać się z Twoimi.
10.2  Cały urok tibi opiera się na możliwości kontaktu z ludźmi, przestrzegaj "Netykiety" :)]
10.3 Przestrzegaj Regulaminów